Home Office Masa Düzeni Nasıl Olmalıdır?
17
Ocak 2022
Cansu Öztaşkın

Yeni dünya düzeninde yaygın bir çalışma şekli haline gelen evden çalışma sistemi özellikle Covid 19 virüsünün hayatımıza girmesi ile oldukça tercih edilen bir sistem haline gelmiştir. 2020 yılında alt yapısı hazır birçok şirketin evden çalışma sistemine geçiş yaptığına şahit olmuştuk. Şirketler yeni düzende evden çalışma sistemine uyum sağlamaya çalışmakta ve alt yapılarını hazırlayarak bu düzene geçmektedirler. 
 

Özellikle global firmaların sıklıkla uyguladığı evden çalışma sisteminin popüler hale gelmesi ile birçok şirketin bu sisteme geçiş yaptığını görmekteyiz. Uzaktan çalışma sistemi, esnek çalışma saatlerinin mevcut olduğu, insanların şirket içinde yaptığı günlük işleri evden halletmelerine olanak sağlayan bir çalışma şeklidir. Ev ortamında üretken kalmak, özellikle ideal bir çalışma alanına sahip olmayanlar için zorlu bir geçiş olabilir. Gelişen teknolojinin hayatımıza yeni iletişim kanalları katması ile uzaktan çalışma sisteminde meydana gelebilecek iletişim kopuklukları ortadan kalkmaktadır. Bu iletişim kanallarını Skype, Zoom, Google Meet, Facetime olarak sıralayabilmemiz mümkündür. Şirketlerin asıl büyük endişesi evden çalışma konseptinin personeller arasında yaratabileceği iletişim kopukluğudur. Ancak gelişen teknolojinin bize sunduğu kanallar ile bu problemler tamamen ortadan kalkmaktadır. 
 

Evden çalışma konseptinin personellere sunduğu özgür çalışma sistemi, sabah işe giderken ki zaman kaybını ortadan kaldırma, toplu taşıma kullanırken kalabalıktan kaçınma, bir yandan da evden işleri yürütürken diğer işlere de vakit ayırabilme imkânı sağlamaktadır. Uzaktan çalışma sistemini sağlıklı bir şekilde yürütmek isteyen firmalar, personellerine her türlü imkânı sunmaktadırlar. Bunlara örnek olarak personellerin ofiste kolaylıkla erişebileceği her türlü araç ve sistemi onların evlerine taşımak ve personellerin ihtiyaç duyabileceği tüm bilgi akışının kolaylıkla sağlandığı teknolojik araçları temin etmektir. Home Office çalışma sisteminde personellerin iç huzuru oldukça önemlidir, istenilen performansı gösterebilmeleri için kendilerini mutlu, huzurlu ve ofis ortamında hissetmelidirler böylece şirketler personellerinin performansları hakkında bir kayıp yaşamayacaklardır. 
 

Ofis ortamını evlerimize taşırken en önemli nokta çalışma masamızın düzenidir. Çalışma masamızda ilgili araçlara erişimimizin kolay bir şekilde olması, ofiste kullandığımız tüm araç ve gereçlere erişebiliyor olmamızın performansımız ile doğrudan etkisi vardır. Personeller mesai saatleri sırasında çalışma ortamında teknolojik cihazları kolaylıkla kullanabilmeli ve kullanım esnasında rahatlık duymalıdırlar. Bu nedenle, evden başarılı bir şekilde çalıştığınızdan emin olmak için masanızı gerekli unsurlarla kurmanıza yardımcı olacak ürünleri blog yazımızda bir araya getirdik.
 

Öncelikle hayatımızı oldukça kolaylaştıran taşınabilir klavye modellerini yakından incelemeye başlayalım. Alışılagelmiş kablolu klavyelerin aksine bizlere inovatif bir tasarım sunan taşınabilir klavyeler akıllı cihazlarımız ile kolaylıkla entegre olurlar ve çalışma masamızdaki kalabalık kablo görünümümü ortadan kaldırırlar daha ferah ve düzenli bir çalışma ortamına katkı sağlamaktadırlar. Bunun yanı sıra taşınabilir klavyeler, kablosuz özelliği ile her yere kolaylıkla taşınabilmektedir ve istediğimiz ortamda rahatlıkla kullanılabilme alternatifi sunar.


Çalışma masamızda yerini alması gereken diğer bir teknolojik aksesuar ise stand özellikli tablet kılıfı modelleridir. Standlı tablet kılıfı modellerine çalışma masanızda yer vermeniz, görüntülü ve sesli görüşmeler sağlarken, toplantılar hakkında önemli notlar alırken ya da iş hakkında metinler okurken konforunuzu arttırarak işlerinize oldukça rahat bir şekilde odaklanmanızda etkili olacaktır. Tabletinizi istediğiniz şekilde sabit tutarak kendinize harika bir konfor alanı yaratabilmeniz mümkün!


Akıllı telefonlarınızı, akıllı saatlerinizi ve kablosuz kulak üstü kulaklıklarınızı birbirinden farklı renk ve modellerdeki stantlara yerleştirerek hızlı iletişim kurmanız gereken toplantılarda veya müşteriler ile iletişime geçerken dizüstü bilgisayarların sağladığı konforsuz alandan kurtulabilmeniz mümkündür. Teknolojik araçlarınız Dock station ve stand modellerinde çalışma masanız üzerinde düzenli kalacak ve yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Düzenli çalışma masası görünümü ile dikkat dağıtmadan işlerinize daha rahat odaklanabilmenizde yardımcı olacaktır. 
 

Tablet veya bilgisayarlarınızın üzerinde rahatlıkla kullanabileceğiniz Stylus kalem modelleri teknolojik gelişmelerin getirisi ile bizlere sunulan kullanışlı bir inovatif alettir. Özellikle çizim teknikleri sıkça kullanan meslek gruplarının stylus kalemlerin kullanım kolaylığından faydalanması tavsiye edilmektedir. Mimarların iş hayatında sıklıkla kullandığı çalışma tekniklerinde stylus kalemler hayatı kolaylaştırmakta ve görselliğe hitap eden ince çizgilerin bile muntazam bir şekilde yapılabilmesini sağlamaktadır. Stylus kalemler yalnızca çizim konusunda değil toplantılar esnasında veya müşteriler ile iletişim halindeyken hızlıca notlar alabilmemizi sağlamaktadır.


Bunun yanı sıra diğer teknolojik aksesuarlarda çalışma masamızda bizlere yardımcı olmaktadır. Ergonomik tasarımı ve güç tasarrufu sağlayan kablosuz Mouse modelleri uzun süre bilgisayarda çalışan personeller için oldukça ideal bir seçimdir. Yalnızca masaüstü stilinizi geliştirmekle kalmayıp aynı zamanda çalışma alanınızı tanımlamanın harika bir başka harika yolu ise, deri masa matları veya alüminyum mouse pad modelleridir. İnternette uzun süreli gezintilerinizi sağlarken Mouse hakimiyetini kolayca sağlamanıza yardımcı olurlar. İnce ve hafif bir tasarımları ile çalışma masanızda hem şık bir görüntü yaratır hem de işlerinizi hızlıca halletmenizde yardımcı olurlar.


İş gereksinimlerinize bağlı olarak, bir USB-C adaptörü düşünebilirsiniz. Yedi bağlantı noktasını veya üç bağlantı noktasına sahip birbirinden farklı özelliklere sahip çevirici ve dönüştürücü modelleri çevre birimlerinizi bağlamayı çok kolaylaştırır ve size daha rahat bir çalışma alanı sağlar. Son olarak evden çalışırken tüm cihazlarınız için uygun bir kablosuz şarjı cihazı hayatınızı kolaylaştırır. Fazla şarj kablolarını ortadan kaldırıp ve Qi özellikli akıllı telefonunuzu, Apple Watch'unuzu ve AirPod'larınızı masanızdaki şık, modern bir istasyondan aynı anda şarj edebilirsiniz.


Evden çalışma şekline oldukça rastladığımız şu günlerde çalışma masanızın karmaşıklığında kaybolmamak ve çalışma veriminizi arttırmak adına kendi düzenizi kurmaya ne dersiniz? Eğer bu soruya yanıtınız evet ise çalışma masanızın düzenini arttıracak, sizleri ofis konforunda hissettirecek eşsiz teknolojik aksesuar tasarımlarını monoFe.com adresinden detaylıca inceleyebilir, kolayca erişim sağlayabilirsiniz.

Kurumsal Bilgiler
...
monoFe BLOG Hakkında...

Müşterilerimiz ile her türlü görüşü paylaşabileceğimiz ve alışverişinde karşılaşabileceği her türlü konuyu bulunabileceği bir buluşma noktası olan monoFe Blog...

SON Eklenenler
monoFe'yi Takip Edin

monoFe, işin mutfağı, monoFe Teknoloji, monoFe Blog, E-Ticaret, Aynı Gün Kargo, Kargo Bedava, Seo, Pazarlama, iPhone, Apple, Samsung, İndirimli Ürünler, Stoktan Kargo, 3D Secure, %100 Mutlu Müşteri, Müşteri Memnuniyeti, Tüm Ürünlerde Aynı Gün Kargo