Zippo Çakmakları diğer Çakmaklardan Ayıran Özellikler
19
Temmuz 2023
Ayşenur Kalender

Zippo Çakmak, Zippo Üretim Şirketi orijinal adı ile Zippo Manufacturing Company tarafından üretilen, yeniden doldurulabilir, rüzgarda sönmeyen metal bir çakmaktır. 1933 yılından itibaren farklı tasarımlarla üretimi yapılmaktadır.
Kurucusu olan ve Avusturyalı hantal bir çakmaktan esinlenerek Zippo Çakmak buluşu ile tanınan Amerikalı mucit George G. Blaisdell, dönemin büyük icatlarından biri olan çakmağın adını, ses vurgusu her zaman hoşuna giden Zipper kelimesini türeterek “ Zippo “ olarak belirledi. Hatta George G. Blaisdell ünlü İkinci Dünya Savaşı muhabiri Ernie Pyle tarafından “Bay Zippo” olarak adlandırıldı.

Akıllı Gözlük Nedir?
14
Temmuz 2023
Ayşenur Kalender

Kullanıcıların görüntüleri gözlük camı üzerinde görmelerini sağlayan giyilebilir akıllı cihazlardır. Bu cihazlarda , göz hizasında bulunan saydam plastik bir ekran vardır. Bir şekilde cep telefonunuzu gözünüze takmak gibidir. Bazı gözlükler bluetooth bağlantısı ile çalışırken, bazıları direkt tek başına herhangi bir cihaza bağlanmadan da çalışabilmektedir. 

monoFe Kahramanlarını Tanıyalım: Apple!
12
Temmuz 2023
monoFe

26.01.2012 tarihinde kuruluşumuz ile birlikte devam eden çalışmamızda, ticari ünvanımıza ve amacımıza uygun bir marka logosu arayışına girildi, bir kaç görsel denemesinden sonra bizi en güzel ifade edecek logonun bir elma olduğu kararı alındı . Bu sebeple de, monoFe için Apple logosundan esinlenerek aşağıdaki logo hazırlandı.

Yazı Dizisi No :4 Gerçek Kahramanlarımız | Kararlılık
19
Haziran 2023
monoFe

monoFe kahramanlarında bugün, monoFe’nin “monoFe” adını almasının mucidi olan Dr. Onur Sinan Türkmen’den bahsedeceğiz.

 
Dr. Onur Sinan TÜRKMEN 1983 Edremit doğumlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Ziraat Fakültesi mezunu, Akademik hedeflerinde istikrarlı bir şekilde ulaşmayı bilen bir Öğretim Üyesi. Kurucumuz Doğan Tekdemir ile üniversitede dönem arkadaşı. Kuruluş döneminde monoFe‘nin şekillenmesine kendisi de katkı sağlamıştır.  Öğrenmekteki azmi ve bunu öğretmeye de taşımadaki azmi onu Tarla Bitkileri Anabilim Dalı’nda doktor öğretim üyesi pozisyonuna taşımakta etkili olmuştur. Topraksız tarım, doku kültürleri, kontrollü ortamda simbiyosiz üzerine çalışmalar yapmakta ve dersler vererek bilgilerini öğrencileriyle paylaşmaktadır. TÜBİTAK, KOSGEB gibi farklı destek kuruluşlarından aldığı destekler yanında sahip olduğu patentler bulunmaktadır.  

Yeni Bir Verimlilik Çağı: Samsung Galaxy Tab S9 Serisi Hakkındaki Söylentiler
17
Haziran 2023
Tuğçe Nur Erbey

Samsung, Galaxy Tab S9 Serisini 2023 yılında piyasaya çıkarması bekleniyor. Resmi olarak duyurulmayan seri hakkında bazı söylentiler mevcut. Ancak kesin olarak Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S9 Plus, Galaxy Tab S9 Ultra olarak 3 seride karşımıza çıkacak. Şimdiye kadar ki en iyi tabletlerden biri olan Galaxy Tab S8 Serisi'ni bazı özelliklerle geride bırakacak olan Galaxy Tab S9 serisine bir göz atalım.

Kurumsal Bilgiler
...
monoFe BLOG Hakkında...

Müşterilerimiz ile her türlü görüşü paylaşabileceğimiz ve alışverişinde karşılaşabileceği her türlü konuyu bulunabileceği bir buluşma noktası olan monoFe Blog...

SON Eklenenler
monoFe'yi Takip Edin

monoFe, işin mutfağı, monoFe Teknoloji, monoFe Blog, E-Ticaret, Aynı Gün Kargo, Kargo Bedava, Seo, Pazarlama, iPhone, Apple, Samsung, İndirimli Ürünler, Stoktan Kargo, 3D Secure, %100 Mutlu Müşteri, Müşteri Memnuniyeti, Tüm Ürünlerde Aynı Gün Kargo