Kategoriler
Filtrele
Markalar
Ürün Tipi

Çeviriciler & Dönüştürücüler

Çevirici & Dönüştürücü Nedir? Ne İşe Yarar?
 
Hayatımızın bir parçası olan bilgisayarlarımızın çok kapsamlı özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan biri ise USB giriş sayısıdır. İlk etapta ihtiyacımızı karşılayacak kadar giriş olduğunu düşünsek de zaman içinde çeşitli aygıtların kullanımı için bu girişlerin çoğaltılmasına ihtiyaç duyarız. Telefon, yazıcı, klavye, mouse, hoparlör, HDMI gibi pek çok girişe ihtiyaç duyabiliyoruz. Örneğin, daha fazla USB-A bağlantı noktası isteyebilir veya bir HDMI bağlantı noktası, SD kart okuyucu, Ethernet bağlantı noktası veya USB-C bağlantı noktasının bir kombinasyonunu isteyebilirsiniz. Cihazların etkin kullanımı ve fazla bağlantı noktasına ihtiyaç duyulması durumunda HUB adaptörler tam size göre!
 
Bir tek USB çıkışından birden çok verim alabileceğiniz, ihtiyacınıza uygun sayıda USB girişli pek çok model bulunmaktadır. Sürekli olarak cihaz takıp çıkartma işlemi yapmadan kolaylıkla kullanabileceğiniz çeviriciler büyük kolaylık sağlayacaktır.
 
HUB adaptörler güç kaynağını bilgisayarınızın USB çıkışından almaktadır. Ancak burada önemli olan yeterli gücü alabilmesi ve size etkili bir hizmet sunabilmesidir. Burada HUB adaptör tercihlerinizde bilgisayarlarınızın donanımlarını bilmeniz gereklidir.
 
Çevirici & Dönüştürücü Modelleri
 
Son dönemde dönüştürücüler bir hayli revaçta. Özellikle Satechi marka ürünler bu konuda ilk sırayı alıyor. En çok tercih edilen model Satechi Type C Adaptör V2, çoğu USB-C cihazına, hatta 12.9 inç iPad Pro 11 inç (2020) ile uyumludur. Tek bir USB-C bağlantı noktası, doğrudan şarj için bir USB-C Güç Dağıtımı (PD) ile birlikte bir mikro-SD Kart, SD Kart, iki USB-A bağlantı noktası ve bir HDMI bağlantı noktası haline gelir. HDMI bağlantı noktası 4K monitörleri destekler ve Gigabit Ethernet bağlantı noktası 10/100/1000Mbps hızlarını kaldırabilir.  
 
MacBook Pro'nuzun bir uzantısı olarak işlev görebilecek bir USB-C hub talebiniz varsa, o zaman HyperDrive DUO USB C HUB Adaptör sizin için doğru seçimdir. HyperDrive, MacBook'unuzun USB-C yuvalarından ikisini kaplar, ancak çok çeşitli bağlantı noktalarına erişeceğiniz için değiş tokuş yapmaya değer. 40 Gb / s USB-C bağlantı noktası, 60Hz'de 5K veya 2 x 4K'ya kadar video, 40 Gb / s veri ve MacBook Pro'yu tam hızda şarj etmek için maksimum 100W güç dağıtımı destekler.
 
Birçok modern dizüstü bilgisayarı, şarj cihazlarından monitörlere ve sabit sürücülere kadar pek çok cihaza bağlanmak için küçük, çok yönlü USB-C bağlantı noktalarını kullanır. Ancak çoğu monitör, TV ve projektör hala yalnızca HDMI veya DisplayPort gibi daha eski, daha yaygın bağlantı noktalarına sahiptir. uni USB C to DisplayPort Kablosu 60Hz'de 4K, gecikmesiz çarpıcı videolar ve görüntüler için 3840 x 2160 @ 60Hz'e kadar video çözünürlüğü sağlayarak size en iyi görüntü kalitesini sağlayacaktır.
 
iPadOS ile kullanıcılar artık harici sürücüleri iPad'lerine takabilecek ve dosyalar uygulamasında dosyalarını görüntüleyebilecek veya bunlara erişebilecek. Bu yeni özellik, kullanıcıların uygun adaptörlerle flash sürücülere, disk sürücülere, SD ve mikro SD kartlara erişmesine olanak tanıyacak. iPad’iniz için bağlantı noktası seçenekleri söz konusu olduğunda biraz daha kapsamlı bir adaptör mü arıyorsunuz? Satechi Alüminyum Type C Mobil Pro Hub tam söze göre. Bu hub ile iPadinize USB-C PD 3.0 şarj (18W'a kadar), USB 3.0 (5 GB / s'ye kadar) ve 3,5 mm kulaklık jakını bir arada kullanabilir iPadinizin tüm özelliklerine aynı anda erişebilirsiniz.
 
Sahip olabileceğiniz dönüştürücüler geniş bir skalaya sahip olmakta, HDD okuyucu, USB adaptörü, ses adaptörü, DisplayPort veya Display adaptörü, VGA veya DVI, HDMI adaptörü gibi her biri son derece fonksiyonel olan seçeneklerin yanı sıra kablosuz şarj alıcılarını veya kart okuyucuları da bu kategori dahilinde değerlendirmek mümkün olmaktadır. Hatta bazı dönüştürücülerde tıpkı kablosuz kulaklıklar gibi bluetooth sinyali ile çalışma mekanizmasından yararlanılmaktadır. Bu ürünlere örnek vermek gerekirse transmitter araç adaptörleri sürüş sırasında eller serbest konuşma imkanı ve üstün çağrı kalitesi ile bir arada sunulmaktadır.
 
Bir USB-C HUB’un ne kadar çok bağlantı noktası sunarsa, ücretine aynı oranda yüksek olur. Ancak hangi modeli seçerseniz seçin, ihtiyacınız olan bağlantı noktalarına sahip olduğundan ve bilgisayarınızla sorunsuz çalıştığından emin olun. Bu seçimde sayfanın sol tarafında bulunan filtrelerden faydalanabilirsiniz.
 
Çevirici ve dönüştürücü kategorisinde dünyadaki en iyi marka ve modellere monoFe.com sayfalarından ulaşabilirsiniz.monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...