Kategoriler
muse Koleksiyonu
Cihazlar

muse Koleksiyonu

Muse, 2007 yılında Ariel Garten, Trevor Coleman, Chris Aimone ve Steve Mann tarafından Toronto'da InteraXon tarafından üretilmiştir. Muse ürününün geliştirilmesine 2003 yılında başlanmış ve bağış toplamanın ardından Mayıs 2014'te piyasaya sürülmüştür.
 


 

Muse Meditasyon Bandı, giyilebilir bir beyin algılayıcı kafa bandıdır. Muse, 4 elektroensefalografi (EEG) sensörü aracılığıyla beyin aktivitesini ölçer. Size rehberlik etmek ve zihinsel aktivitenizi yorumlamak için gelişmiş sinyal işleme sistemi kullanır. Mobil uygulaması üzerinden EEG sinyalini kulaklık aracılığıyla kullanıcıya iletilen sesli geri bildirime dönüştürür. Muse, kulakların üzerine takılır ve bluetooth üzerinden eşlik eden bir mobil uygulamaya bağlanır. Cihazları eşleştirdikten sonra Muse Meditasyon uygulamasını başlatmanız, kulaklığınızı takmanız ve gözlerinizi kapatmanız yeterlidir. Oturumunuz tamamlandıktan sonra sonuçlarınızı uygulaması üzerinden gözden geçirebilir ve ilerlemenizi takip edebilirsiniz.

Muse'un 7 adet hassas kalibre edilmiş EEG beyin sensörü 2'si alında, 2'si kulak arkasında ve 3 referans sensörü bulunur. Muse elektrik stimülasyonu kullanmaz. Beyninizde olup bitenler hakkında size doğru, gerçek zamanlı geri bildirim sağlayan pasif bir araçtır.

2018 yılında, kalp atış hızı, nefes ve vücut hareketini de ölçen Muse 2 Meditasyon Bandı piyasaya sürülmüştür. Muse 2 Mediyasyon Bandı, Muse Mediyaston Bandı modeline göre birden fazla meditasyon tekniğine sahiptir. İleri düzey meditasyon yapanlar için daha uygundur. Muse 2 ile kalp, nefes ve beden meditasyonu yapılabilmektedir.

2020 yılında tanılan son modeli Muse S Akıllı Meditasyon Bandı, gece boyunca rahat kullanım için esnek yapı, iyileştirilmiş sinyal kalitesi, daha uzun pil ömrüne sahiptir.


Muse koleksiyonunun tamamına monoFe sayfalarından ulaşabilirsiniz. monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...