Kategoriler
anova Koleksiyonu
Kategoriler

anova Koleksiyonu

Anova, bilim ve yemek pişirme konusunda tutkulu olan ve herkesin bir profesyonel gibi yemek pişirmesine yardımcı olmak isteyen Stephen Svajian, Jeff Wu ve Natalie Vaughn tarafından 2013 yılında kurulmuştur.
 

Sous vide, restoran kalitesinde sonuçlar için hassas sıcaklık kontrolünü kullanan bir pişirme tekniğidir. Üst düzey restoranlar, her seferinde aynı ve tam olarak istenen pişme düzeyinde yemek pişirmek için yıllardır sous vide pişirme tekniğini kullanmaktadır. Fransızca'da "vakum altında" anlamına gelen sous vide, gıdanın bir poşet içinde vakumla mühürlenmesi ve ardından bir su banyosunda çok hassas bir sıcaklıkta pişirilmesi sürecini ifade eder.
 


 

Anova, Kickstarter'da en çok finanse edilen kampanyalarından birini başlattı ve ilk bluetooth bağlantılı daldırma sirkülatör olan Anova Precision Cooker'ı geliştirmek için 1.8 milyon dolardan fazla para topladı. 2016 yılında Anova, Wi-Fi ve Bluetooth özellikli sous vide cihazlarının piyasaya sürülmesiyle Anova Precision Cooker serisini genişletti. 2017 yılında da Electrolux tarafından satın alındı. Anova Sous Vide, suyu ısıtan ve kesin sıcaklıkları eşit şekilde korumak için tencerenin etrafında dolaştıran bağımsız bir daldırma sirkülatörüdür. Hem yerleşik kontroller hem de Wi-Fi bağlantısı sayesinde, pişirme işlemini Anova'nın kendisini kullanarak veya telefonunuzu kullanarak herhangi bir yerden kontrol edebilirsiniz.

Anova Sous Vide şu an için 3 farklı model olarak üretilmektedir. Anova Sous Vide Hassas Pişirici Wi-Fi + Bluetooth 220V, Anova Culinary Nano Hassas Pişirici ve Anova Culinary PRO Hassas Pişirici.

Anova Sous Vide Hassas Pişirici Wi-Fi + Bluetooth 220V modeli ve Anova Culinary Nano Hassas Pişirici modellerinin arasındaki temel farklar tasarım, ağırlık, güç watt ve kablosuz bağlantıdır. Anova Sous Vide Hassas Pişirici Wi-Fi + Bluetooth 220V 1000 watt daha fazla güce sahipken Anova Culinary Nano Hassas Pişirici modeli 750 watt'tır, bu nedenle suyu daha hızlı ısıtabilmektedir. Standart modelde WiFi varken, Nano'nun kablosuz yetenekleri yalnızca Bluetooth özelliği olmasıdır. Anova Culinary PRO Hassas Pişirici, Anova'nın sous vide pişirici modellerinin en iyisidir. Anova Culinary PRO Hassas Pişirici, 1200 watt'lık gücü barındırabilmek için her yönden daha büyüktür ve malzemelerin dayanıklılığı da teflon kaplı alüminyum ve paslanmaz çelik ile artırılırmıştır.
 

Anova koleksiyonunun tamamına monoFe sayfalarından ulaşabilirsiniz. 
monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...