Kategoriler
alivecor Koleksiyonu
Kategoriler

alivecor Koleksiyonu

AliveCor, mobil cihazlar için EKG donanımı ve yazılımı satan, tıbbi cihaz ve yapay zeka üzerine faaliyet gösteren bir şirkettir. Alivecor, General Electric'te bir tıp doktoru ve eski kardiyoloji uzmanı David Albert ile bilim adamları Bruce Satchwell ve Kim Barnett tarafından kurulmuştur.

Albert, 1990 yılında el bilgisayarları için EKG'ler üzerinde çalışmaya başlamıştır ve el cihazlarında EKG'lerin kablosuz iletimi için 1998’de Satchwell ve Barnett ile yaptıkları çalışmalar için patent almıştır. Aralık 2010'da Albert, bir YouTube videosu aracılığıyla bir iPhone için akıllı EKG cihazı prototipini gösterime sunmuştur. Videonun medyadan ilgi görmesinin ardından, Albert, yeni şirketi finanse etmesi için risk sermayedarları ve endüstri ortaklarıyla görüşmüş, 2011 yılında ilk 3 milyon dolarlık finansmanını almıştır. 2015 yılında Alivecor, belirli kalp ritmi problemlerini belirlemek ve okumaların algoritmik analizini sunmak için FDA tarafından çok sayıda izin almıştır. Kasım 2016'da eski Google ve Microsoft yöneticisi Vic Gundotra CEO olarak işe alınmıştır.


 

2017'nin sonunda Apple Watch için tıbbi cihaz aksesuarı üreten ve FDA onayını alan ilk şirket olmuştur ve tıbbi cihaz üreticisi Omron ve Mayo Clinic'ten 30 milyon dolarlık fon toplamıştır. Apple Watch için üretilen KardiaBand'in satışları, Apple Watch'un sonraki nesillerinin EKG sensörlerine entegre edilmesinin ardından 2019'da sona ermiştir. AliveCor, Kasım 2017'ye kadar yaklaşık 20 milyon EKG kaydetmiştir. Fast Company tarafından, Alivecor 2018 yılı "Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri" listesinde yapay zeka alanında bir numara olarak gösterilmiş, 2019'un sonunda Alivecor’un toplam yatırımı 69,3 milyon dolar olmuştur.

Alivecor Akıllı Mini EKG Kardiyo Cihazı, kişisel kullanım için akıllı telefon bağlantılı bir EKG kayıt cihazıdır. Kullanıcı parmak uçlarını cihaza yaklaşık 30 saniye boyunca yerleştirir ve sonuçlar kullanıcının akıllı telefonuna uygulaması üzerinden gönderilir. Sonuçlar kullanıcı tarafından okunabilir ve ayrıca bir doktora e-posta ile gönderilebilir Atriyal fibrilasyonu ve normal sinüs ritmini saptamak için 2012 yılında FDA tarafından onaylanmıştır.

AliveCor KardiaMobile 6L Akıllı Mini EKG Kardiyo Cihazı modeli ise, Alivecor Akıllı Mini EKG Kardiyo Cihazı modelinin üst modelidir.  6 Leads, kalp verilerinin 6 katı anlamına gelir. Ek 5 leads nedeniyle daha ayrıntılıdır ve kalp ritimlerinizin daha iyi görülebilmesi ve okunabilmesi için doktorunuza daha fazla bilgi sağlar. Atriyal Fibrilasyon, Bradikardi, Taşikardi ve Normal Kalp Ritmini 30 sn içerisinde tespit edebilir.


Alivecor koleksiyonun tamamına monoFe sayfalarından ulaşabilirsiniz.
monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...