Kategoriler
Withings Koleksiyonu
Kategoriler

Withings Koleksiyonu

Withings, 2008 yılında Cedric Hutchings, Eric Carreel, Fred Potter tarafından Issy-les-Moulineaux, Fransa’da kurulmuştur. Withings, dijital sağlık ve bluetooth destekli akıllı cihazlar üretmektedir. Withings, Temmuz 2013'te Bpifrance, Idinvest Partners, 360 CapitalPartners ve Ventech'ten 30 milyon dolarlık yatırım almıştır. Günümüzde Withings’in Cambridge, Massachusetts, ABD ve Hong Kong'da ofisleri bulunmaktadır.

 

Ekim 2014'te Withings ölçtüğü kişisel verilerini Apple HealthKit uygulamasına entegre etmiştir. 2015 yılında MyFitnessPal ile ortaklık kurmuştur, Nisan 2016 yılında ise Finlandiya şirketi olan Nokia tarafından satın alınmıştır. 

 

2009'da ilk WiFi bağlantılı Nokia Body VKI Wi-Fi Tartı modelini piyasaya sürülmüştür. Akıllı tartı modelleri, vücut ağırlığını ve yağ kütlesini ölçerek Health Mate uygulaması üzerinden veri göndermektedir. Akıllı bileklik modelleri, geleneksel kol saatine benzer ancak kullanıcıların uyku, yüzme, yürüme ve kalp atış hızlarını ölçmektedir. Paslanmaz çelik kadrana ve silikon kayışa sahip Withings Steel Akıllı Bileklik Bluetooth'u kullanarak, tüm verileriniz otomatik olarak akıllı telefonunuzdaki Health Mate uygulamasına göndermektedir. En yeni modeli olan Withings ScanWatch Akıllı Saat modeli ise, solunum bozuklukları ve atriyal fibrilasyon dahil olmak üzere oldukça yaygın ancak yetersiz teşhis edilen durumlar için risk altında olduklarını bildirebilen ilk hibrit akıllı saattir.

 

Withings, gerçek zamanlı verileri kullanarak çok sayıda klinik deneyde kullanılmaktadır. Ürünleri kalp hastalıkları, hareketsiz davranış, aşırı kilo/obezite ve yüksek tansiyon gibi bir çok farklı alanda veri analizi yapılmaktadır.

 

Withings koleksiyonun tamamına monoFe sayfalarından ulaşabilirsiniz.
 

    


 monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...