Kategoriler

tile Koleksiyonu

Tile’nin kurucuları Mike Farley ve Nick Evans Kasım 2012'de San Mateo, California'da Tile fikrini bulduktan sonra tam zamanlı olarak çalışmaya başladılar. Tile’nin tanıtımı ve satışı için insanları kendi web sitelerine çekmenin yollarını düşünürken şirket kampanyası için Kickstarter veya Indiegogo kullanmadılar ve kitle fonlaması kampanyasını Selfstarter oluşturarak ve kendi web siteleri üzerinden faaliyete geçtiler. 7 Temmuz 2013 itibariyle, Tile ön sipariş ile web siteleri aracılığıyla doğrudan 50.000 destekleyiciye satıldı ve 2,6 milyon ABD dolarının üzerinde para topladı. Tile, 2014 yılında GGV Capital liderliğindeki 13 milyon ABD dolarlık ek Seri A finansmanı ve 2015 yılında Khosla Ventures'tan 3 milyon ABD dolarlık ek fon sağladı. Eylül 2018'de GoPro Ceosu CJ Prober, Tile'nin yeni CEO'su oldu ve Tile, Bessemer Venture Partners, GGV Capital ve Francisco Ventures tarafından desteklenmeye başladı.
 


 

Tile, kullanıcıların anahtar, cüzdan ve sırt çantası gibi eşyalarına takılan akıllı bluetooth destekli takip cihazıdır. Tile, Android ve iOS ile uyumlu mobil uygulaması üzerinden Bluetooth 4.0 aracılığıyla kullanıcıların kaybolan öğelerini bulmalarına veya en son nerede görüldüklerini görüntülemelerine olanak tanır. Tile’nin kilit noktası düşük enerji özelliği içeren Bluetooth 4.0 ile piyasaya sürülmesi oldu ve 2011 de ilk Bluetooth 4.0 uygulayan teknolojik cihaz olarak tarihe geçti. Tile uygulaması üzerinden 45 mt ile 95 mt alan (ürün modeline bağlı olarak değişiklik göstermektedir) içerisindeki Tile’leri bulmak için Bluetooth 4.0 radyo teknolojisini kullanır. Her Tile, kullanıcının yakın mesafeden duyabilmesi için yerleşik bir hoparlöre sahiptir. Eylül 2015'te Tile, telefonunuzu bulma işlevi ve diğer özellik yükseltmelerini içeren Tile 2.Nesil Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu modelini piyasaya sürmüştür. Tile Kişisel Eşya Bulucu 2. jenerasyonu 90 desibellik bir ses hacmine sahiptir. 1. Jenerasyon Tile’nin sesinden üç kat daha yüksektir. 2. Nesil Tile Kişisel Eşya Bulucu satışa çıktığı günden itibaren Ocak 2016'ya kadar 4,5 milyon adet satmıştır.
 
Ağustos 2017'de, Tile'ın iki yeni versiyonu piyasaya sürülmüştür. Tile Pro Sport Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu modeli ve Tile Pro Style Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu modeli. 2019 itibariyle Tile’nin yeni serilerinin üretimi ve gelişimi devam etmiş ve Tile Pro Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu, Tile Mate Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu, Tile Slim Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu ve Tile Sticker Telefon ve Kişisel Eşya Bulucu modelleri satışa çıkartılmıştır. Bugün Tile, Amazon Alexa ve Google Assistant için destek vermektedir. Böylece Echo hoparlör veya Google Home gibi akıllı cihazlara sahip kullanıcılar, sesli komutları kullanarak kaybolan eşyalarının yerlerini bulabilirler.
 
Tile koleksiyonun tamamına monoFe sayfalarından ulaşabilirsiniz.monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...