Kategoriler
Ticwatch Koleksiyonu
Kategoriler

TicWatch Koleksiyonu

Mobvoi, Ekim 2012'de Zhifei Li tarafından kurulmuştur. Eski Google çalışanı olan Zhifei Li tarafından kurulan Mobvoi, yeni nesil insan-makine etkileşimini tanımlamak amacıyla kurulmuştur ve Çin'de kendi Çince ses tanıma, semantik analitik ve arama teknolojileriyle donatılmış tek firma olmuştur. Konuşma sinyali işleme, uyandırma sözcükleri, konuşma tanıma, doğal dil anlama, diyalog dahil olmak üzere "uçtan uca" bir insan-bilgisayar etkileşim sistemi mimarisi oluşturan bir dizi tescilli AI teknolojisi geliştirmiştir. 2012'den bu yana Mobvoi'nin temel odak noktası, 40'tan fazla ülke ve bölgeye B2B ve B2C AI ürünleri ve hizmetleri sağlayan sesli AI etkileşimi ve donanım-yazılım entegrasyonu olmuştur.
 
2014'te Mobvoi, kendi Android tabanlı akıllı saat işletim sistemi olan TicWear OS by Google 1.0'ı piyasaya sürmüştür. Çin'deki Wear OS'ye Çince sesli arama teknolojisi sağlamak için Google ile ortaklık kurduktan kısa bir süre sonra, Google tarafından desteklenen C Serisi piyasaya sürülmüştür. 2016 yılında Mobvoi, TicWatch'ın küresel sürümünü başlatmış ve Kickstarter'da 2,1 milyon USD toplamıştır. 2017 yılında ise Ticwatch, 150'den fazla ülkede 19.000'den fazla destekçiyle 3 milyon dolarlık fonla Kickstarter'da tüm zamanların en çok finanse edilen 2. giyilebilir ürünü olmuştur.
 
TicWatch, Mobvoi'nin Google işletim sistemine sahip TicWear OS tarafından desteklenen bir akıllı saattir. TicWatch, iOS ve Android cihazlarla uyumludur. Ticwatch S2 Su Geçirmez Akıllı Saat modeli, Ticwatch E2 Su Geçirmez Akıllı Saat modeli, Ticwatch C2 Wear OS Akıllı Saat modeli, Ticwatch TicBand Akıllı Bileklik, TicWatch Pro Akıllı Saat modelleri mevcuttur. 
 
TicWatch Pro, Google'ın Wear OS by Google'ını çalıştıran 2018'in ortalarında piyasaya sürülmüştür. Pil ömrünü uzatmak için AMOLED ve LCD ekranı karıştıran katmanlı bir ekrana sahiptir. İki çalışma modu vardır. Akıllı Mod da, takarken LCD her zaman açıktır ve AMOLED, Google tarafından normal Wear OS kullanımı için etkinleştirilir. Bu, 2-5 günlük pil ömrü sağlamaktadır. Temel Mod da, Wear OS by Google kapatılır ve yalnızca saat, tarih, kalp atış hızı, adımlar ve pil ekranını gösteren LCD etkindir. Bu mod 30 güne kadar pil ömrü sunar. Saat, NFC (Google Pay'i destekler), GPS veya AGPS, ivmeölçer, jiroskop, manyetik sensör, PPG kalp atış hızı sensörü, ortam ışığı sensörü ve düşük gecikmeli vücut dışı sensör ile üretilmiştir. IP68 derecesinde su ve toza dayanıklıdır.
 
Ticwatch S2 ve E2 modelleri, Ocak 2019'da CES 2019'da piyasaya sürülmüştür. İki saat, tasarım dışında her yönden aynıdır ancak S2, MIL-STD-810G askeri sınıf dayanıklılık sertifikalıdır, E2 ise değildir.
 
2017 yılında “En Umut Veren 30 Yapay Zeka Girişimi” ve “2017 Çin Teknoloji Unicorn Şirketleri “ödülleri, 2018 yılında ve “iF Tasarım Ödülü”, “Red Dot Ürün Tasarım Ödülü,” “IDEA Öne Çıkan Finalisti”, “İyi Tasarım” Ödüllerinin sahibi olmuş, 2019 yılında ise TicWatch C2 akıllı saat modeli “iF Tasarım” ödülünü kazanmıştır.
 
Şu anda 800'den fazla çalışanı olan Mobvoi'nin merkezi Pekin'dedir ve Seattle, San Francisco ve Taipei'de uluslararası ofisleri bulunmaktadır.
 
Mobvoi koleksiyonun tamamına monoFe sayfalarından ulaşabilirsiniz.monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...