Kategoriler
VANS Koleksiyonu

VANS Koleksiyonu

VANS, 16 Mart 1066 yılında, Paul Van Doren, Jim Van Doren, Serge D'Elia tarafından Anaheim, Kaliforniya'da kurulmuştur. Lastik üreticisi olan Van Dorren Rubber Company 1960 yılında ilk kez VANS markasına ait Skateboardcular ve Sörfçüler için ilk ayakkabı modelini üretmeye başlamıştır.Skateboarding, sörf gibi bir çok alanda gençlere hitap eden ayakkabılar üretmektedir.

 

VANS, meşhur mottosu "Off The Wall" ile 1976'da bilinir hale gelmeye başladı. 1977 yılında #36 modeli olarak geçen Old Skool piyasaya çıktı ve VANS markasını en popüler modeli oldu. 1984 yılında şirket popülerleşmeye başlasada piyasadaki rekabet çok güçlüydü. 1988 yılında 74,4 milyon ABD dolarına McCown De Leeuw & Co. firmasına satıldı. VANS, yüksel talep ve düşük arz nedeni ile uluslararası genişledi. 1991’de hisse başına 14 dolar olarak NASDAQ’da halka açıldı. 

 

Günümüzde VANS yalnızca ayakkabı modelleri ile değil tekstil ve bir çok aksesuar alanında üretim yapmaktadır. Metallica, Disney, Star Wars, The Beatles, The Simpsons ve Karl Lagerfeld gibi bir çok ünlü marka ve kişi işe iş birliği yapmıştır. 
 

VANS markasının Güneş gözlüğü koleksiyonunun tamamına monoFe sayfalarından ulaşabilirsiniz. 

 

   monoFe E-Ticaret Yazılımı, monoFe Teknoloji A.Ş. tarafından Türkiye'de geliştirilmektedir.
Website yazılımı, tasarım görselleri, içerik, metinlerin tamamı monoFe'ye ait olup, ürün açıklama ve görselleri üretici, tedarikçi ve satıcılara aittir. Hiç bir amaçla monoFe'nin yazılı izni olmaksızın kullanılamaz. Tüm hakları saklıdır. monoFe sayfalarını kullanarak, Gizlilik Politikamızı ve Çerez Politikamızı kabul etmektesiniz.

...